Yetişkin Tenis Eğitimi
Yetişkin Tenis Eğitimi

Yetişkin Tenis Eğitimi

 

Başlangıç düzeyinde; Tenisi doğru tekniği ile öğrenmek ve geliştirmek için ders almak gereklidir. Akademimiz, seviyenize göre oluşturulmuş Yetişkin Tenis Okulumuz bir yandan başlangıç eğitiminizi tamamlamanızı sağlarken, bir yandan da yeni arkadaşlıklara temel oluşturacaktır. Ayrıca henüz tenis konusunda tam karar verememiş katılımcılarımıza 4 kişilik gruplar ile ekonomik bir başlangıç imkanı da sunmaktadır. Katılımcılarımızın karar vermelerini kolaylaştırmak amacıyla Tenis Okulumuz süresince kullanılacak ekipmanlar akademimiz tarafından sağlanmaktadır.


BİR YETİŞKİN NEDEN TENİS OYNAMALI


Bakın bu konuda TTF Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Cem Tınaz ne diyor;


Tenisin faydalarını fiziksel, psikolojik ve sosyal yönden olmak üzere üç ana grupta toplayabiliriz. Tenisin size sağlayacağı en önemli fiziksel faydalar; vücudun genel yağ yakımına yardımcı olması, bireye çeviklik, denge, esneklik ve hız kazandırması, vücut koordinasyonunu arttırması şeklinde özetlenebilir. Bu fiziksel faydaların yanı sıra tenis, rakibe, kısmen rüzgara ve güneşe karşı verilen bir mücadele olduğundan, psikolojik anlamda bireye önemli katkılar sağlar. Bu faydalar, tenisin bireye sürekli mücadele etmeyi öğretmesi, sorumluluk anlayışı kazandırması ve bireyin disiplin kavramını geliştirmesi, sporda plan yapmayı ve strateji geliştirmeyi öğretmesi şeklinde özetlenebilir.


Tenis, her yaştan bireye eşsiz bir sosyal ortam sunar. Tenis sayesinde birçok arkadaşlık ilişkisi kurulabilir ve hatta işiniz için de önemli bağlantılar elde edebilirsiniz. Tenis sayesinde edineceğiniz bu sosyal şebeke önünüze birçok kapı açacaktır. Kulüplerin altyapılarında yer alan çocuklar, ileride profesyonel anlamda başarıya ulaşamasalar bile tenis oynuyor olmanın onlara sunacağı ayrıcalıktan faydalanarak birçok özel üniversitede veya yurt dışında ileri gelen üniversitelerde çok ciddi masraflardan muaf olarak eğitimlerine devam etme şansı yakalayacaklardır. Eğitimleri sonrasında tenis sayesinde tanıştıkları insanların onlara sunabilecekleri kariyer imkanlarından yararlanabileceklerdir.


Günümüzün en popüler spor dallarından biri haline gelen tenis, artık size çok daha yakın. Kendinize uygun raketi alıp, ailecek size en yakın tenis kulübüne veya tenis kortuna gitmenin tam sırası.


yenişehir yetişkin tenisi,yenişehir yetişkin tenis kulübü,yenişehir yetişkin tenis eğitimi,yenişehir yetişkin tenis eğitim merkezi,yenişehir yetişkin tenis okulu,yenişehir yetişkin tenis merkezi,yenişehir yetişkin tenis eğitimi verenler,yenişehir yetişkin tenis dersi,yenişehir yetişkin tenis dersi verenler,yenişehir yetişkin tenis kayıtları,yenişehir yetişkin tenis rezervasyon,

 

Bu site, Sitesepeti güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014